Kettős mérce egy nő és egy férfi életében és amitől mégsem működik
Amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek. Valahogy így jellemeznénk a férfi-női dinamikát a kapcsolatok és úgy globálisan az életet tekintve. Habár nagyban vívjuk a csatáinkat a női egyenjogúságért, valamiért még mindig nem működik a két nem esetében a kettős mérce.
1/3 Kalandok ide, vagy oda
Elfogadott tény, hogy egy pasinak szüksége van arra, hogy fiatal éveiben kiélje magát. Máskülönben súlyos életközepi válságban szenvedhet majd, aminek a családja látja kárát. Ezért jóformán egymás vállát veregetve strigulázzák a nőket egy-egy átmulatott éjszaka után. Senki nem mondja nekik, hogy ennél azért több tartásotok is lehetne, vagy érzelmek nélkül nem kellene senkivel sem ágyba bújni. Talán még az apák is büszkén néznek fiaikra, ha sikerül ágyba vinniük egy igazi nehézbombázót.Nőként már azért is ítéletet mondanak felettünk, ha egy mélyebben dekoltált felsőben sétálunk az utcán. Könnyűvérű, kétségbeesett, nem barátnő alapanyag és még sorolhatnánk az ehhez hasonló szívélyes megjegyzéseket. Merthogy egy nőtől elvárás a visszafogott, háttérben meghúzódó stílus, legalábbis a pasik ezt a típust preferálják párválasztás során. Minden más már túl sok, túl harsány és egyáltalán nem az, akit ők megálmodtak maguk mellé.Egy nő nem kalandozhat csak úgy kedve szerint, mert ez már azt jelentené, hogy könnyűvérű nőcske. A férfiak pedig nem szeretnek ilyen nők mellett megállapodni, de a társaságukat nagyon is élvezik. Sok esetben kell visszafognunk magunkat, hogy ne legyünk megbélyegezve, miközben nekünk is teljes jogunk van a szórakozáshoz és boldogsághoz.
2/3 Anya és Apa szerepkörök
Hiszek abban, hogy egy családon belül léteznek bizonyos szerepkörök, melyeket csak az anya, vagy apa tölthet be. Az anya biztosítja az otthon melegét, rendezi mindenki életét, egyértelműen ő a logisztikai háttere egy családnak. Az apa pedig a családfenntartó szerepét látja el, vagyis biztosítja az anyagi hátteret. Ezek a szerepek persze nem kőbe vésett szabályok, így akár az is megtörténhet, hogy a szerepkörök felcserélődnek.Ekkor viszont senki se számítson semmi jóra, ugyanis biztosan érkezik majd jó néhány kéretlen megjegyzés a szülőkre és a defektes családmodellükre. Az anya, aki otthon merészeli hagyni gyerekét az apjával, elköveti életének legborzalmasabb tettét, hiszen neki otthon lenne a helye a tűzhely mellett.Az apa pedig, aki ebben partner, biztosan nem számít majd igazi férfinak, hiszen képtelen megteremteni a család biztonságát. Azonban valahogy mégis a nőkön több minden csattan. Nem elég, hogy karrieristák, rossz anyák, de még a férjeikből is puhány alakokat csinálnak. Lényegében minden az ő hibájuk, ha idő előtt térnek vissza munkájukba szülés után. Jót nem tehetnek, maximum tűrhetik a kínzó kritikákat.
3/3 Női főnök vs. férfi főnök
Sajnos igaz, hogy még a legtöbb nő is jobban tiszteli a férfi főnökeit, mint nőtársait. Köszönhető ez egyfajta rivalizálásnak, irigységnek, viszont az mindenképpen elmondható, hogy nőként ezerszer nehezebb főnöki székben ülni. Nemcsak, hogy a férfiak nem veszik elég komolyan, de számos jelzővel is illethetik háta mögött. Karrierista jégcsap, akit biztosan azért hagyott el a férje, mert jégből van a szíve, vagy ha szingli, akkor természetesen azért, mert senki nem bírná elviselni.Bárhogy is cselekedjen, egy nő nem tud ítélkezésmentesen tiszteletet kivívni magának a kollégák körében, mert abban a percben, hogy irányít, már bélyegeket akasztanak rá. Bár sokat tettünk az egyenjogúságunk érdekében, nem tudom, hogy valaha megtörténnek e majd igazán jelentős változások, amikor már tényleg nem számít, hogy nő, vagy férfi ül e a vezetői székben, kizárólag a teljesítményük és hozzáállásuk.
Hirdetés
HIRDETÉS
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.